Home Surf camp Galerie Ceník O nás Kontakt
AKTIVITY PO OKOLÍ

Surf na nejdelší vlně Afriky!

! Nejdelší vlna v Maroku (údajně i v celé Africe). Cca hodinu od Taghazoutu se nachází malá rybářská vesnička Imsouane. Zde najdete jednu z nejlepších longboardových vln na světě. Nekonečně se odlamující pravoruká vlna je jednoznačný legburner. Jízdu zde často končíte prostě tím, že už Vás nohy neudrží. Při příhodných podmínkách je běžné, že zde surfaři jezdí i 700 metrů dlouhé jízdy! Ano, sedm set. A my u toho rozhodně nebudeme chybět! B-)

Gastro

V Taghazoutu je k dispozici spousta tradičních marockých kaváren a restaurací. Místní věhlasná kuchyně Vám rozhodně učaruje. Doporučujeme vyzkoušet třeba L'Auberge Restaurant nebo Cafe Mouja. Zároveň doporučujeme toulky po místních tržištích jak v Taghazoutu tak třeba v Agadiru, kde se budete cítit jako kdybyste odcestovali časem o pár století nazpět.

Skatepark

Pokud nám vlny nebudou přát, můžeme sjíždět betonové vlny v Taghazoutském skateparku. Ten je postavený na kopci s krásným výhledem na oceán a je tak ideálním místem (kromě skateboardingu samozřejmě) třeba pro sledování západů slunce. Vezmeme Vás tam gratis.

Jóga

Přímo na našem ubytování máme možnost cvičení jógy. Stačí se předem domluvit a druhý den už můžete začínat třeba jógou při východu slunce. Jóga je za příplatek a není obsažená v ceně surf campu.

Oáza Paradise Valley.

Při úpatí pohoří Atlas se nachází místní perla – Paradise Valley. Zde nás čeká lehký trek (cca 20 min) na jehož konci nalezneme palmové údolí a říčku s četnými vodopády, zákruty a tůněmi. Často je lemována různě vysokými skalami a útesy a pro odvážlivce je to super místo pro skákání do vody. Je to v ceněě. :-)

Jízda na velbloudech.

V případě touhy po nevšedním zážitku není problém domluvit si třeba výlet v sedle velbloudů. (není v ceně)

Ze vzdálenějších míst (např. v případě nepříznivých surfových podmínek) stojí za prohlídku historické centrum Marrakéše, pohoří Atlas nebo výlet na sandboarding v dunách Sahary. (složíme se na béňo a můžeme vyrazit jako grupa!)