Home Surf camp Galerie Ceník O nás Kontakt
DESTINACE

Maroko, celým názvem Marocké království, je monarchie v oblasti Maghrebu na nejzazším severozápadě Afriky. Jeho sousedy jsou na východě Alžírsko, na jihu Západní Sahara a na severu dvě malé španělské enklávy Ceuta a Melilla. Maroko se v posledních letech stalo velmi oblíbenou destinací surfařů, hlavně díky skvělým surfovým podmínkám, dobrou dostupností a příznivým cenám.

Maroko nabízí 1835 kilometrů dlouhé pobřeží Atlantského oceánu s ideálními podmínkami pro surfování. Teplota vody se pohybuje mezi 16 a 22 ° C. Nabízí subtropické klima, kde nás čekají velmi teplé dny, chladnější noci s výjimečnými srážkami. Marocké pobřeží má nejpříznivější vlnovou expozici v severním Atlantiku. Členité pobřeží nabízí spoty exponované od severovýchodu po jihovýchod a tak si tu téměř každý den vyberete vhodnou vlnu.

Nejlepší období pro surfování je zde mezi prosincem a březnem. Tehdy jsou vlny největší a příznivý vítr je navíc ještě vyšperkuje. Květen až říjen je naopak pravděpodobnost dobrých vln menší a vítr vlny spíše ničí. A právě proto do Maroka míříme na přelomu sezón, kdy přichází první zimní vlny, obvykle zde nefouká vítr a je tu mnohem méně turistů. Máme tak největší šanci na krásné surfové podmínky ve vlnách, které vyhovují našim dovednostem, a k tomu je často máme třeba i sami pro sebe.

Naším cílem je městečko Tamraght, které těsně navazuje na Taghazout. Nachází se pouhou půl hodinu jízdy z letiště v Agadiru a tak je Tamraght velmi oblíbenou destinací pro týdenní surfové výjezdy. Toto surfařské městečko se skvělou atmosférou nabízí mix španělsko – marocké architektury, můžete se procházet úzkými uličkami, které zdobí modrobílé domy jako v Řecku a najíst se můžete v jedné z výborných restaurací za přijatelné ceny.

Místo nabízí 20 vynikajících World Class brejků, severně i jižně od města. Můžeme si ale vybrat od jednoduchých začátečnických vln na Banana Beach až po profi barelící se monstra jako Anchor Point, Boilers nebo Killer Point. Nemluvě o tom, že hodinu jízdy od nás se nachází nejdelší vlna v Africe – Imsouane, kam se rozhodně máme v plánu podívat.