Home Surf camp Galerie Ceník O nás Kontakt
SURFOVÁ ŠKOLA

Všechny kempery čeká během surfcampu v Maroku 6 lekcí surfingu se zkušenými českými i marockými instruktory. Součástí je i každodenní focení a točení videí s následným rozborem jízd – videocoachingem. Každý si tak odnese spoustu materiálu na památku i pro zaplavování internetů. Po lekci Vás rozhodně nenecháme napospas vodním živlům. I během freesurfingu totiž s Vámi vždy bude ve vodě zkušený doprovod!;)

Maroko je rájem pravaček. Tedy pravorukých vln, takzvaných righhanderů. Je to top destinace pro ty, co jezdí regular, levou nohou dopředu. Nicméně, díky rozmanitosti pobřeží si tu každý přijde na své. Oblast okolo Taghazoutu je velmi exponována atlantskému swellu a nabízí konzistentní podmínky pro všechny úrovně surfařů.

Anchor Point

Rovnou začneme nejslavnějším spotem v Maroku. Anchor Point poprvé surfovali v 60. letech Australané. Jedná se o vlnu světové třídy, která funguje při středním až větším severozápadním swellu. Nekonečná pravačka s několika naboostřenými sekcemi, které často přecházejí v perfektní zelené barely. A navíc, vlna funguje dobře při všech tidech. Profi top spot světové úrovně.

Banana Beach

Tato pláž je pravděpodobně nejlepším místem pro začátečníky v Maroku. Přívětivé vlnky, snadný vstup a dlouhé jízdy jsou snem každého začínajícího surfaře. Spot si dobře poradí se swellem všech velikostí a je velmi oblíbené mezi longboardisty.

Draculas

Již podle jména vlny lze očekávat, že to bude jedno z nejnáročnějších surfovacích míst v této části Maroka. Tento spot dostal své jméno podle skal ve tvaru zubů upíra. Vlna rozhodně není pro slabé povahy. Tato superrychlá pravačka, tlačící obrovskou masu vody produkuje barely na denním pořádku. Je také známá jako zlé dvojče spotu Boilers.

Boilers

Legendární vlna. Zde můžete očekávat jediné – dobrodružství. Divočejší vstup i výstup. Velké, rychlé stěny, obrovské lipy, mocná pravačka, která se na konci vysype na mělký útes. A navíc, díky větru, který zde proudí dolů z hor příznivým směrem, je ještě vyšperkovaná. Pokud hledáte velké vlny, je to rozhodně to nejlepší místo.

Killer Point

Další spot pro zkušené surfaře. Tento proslulý pointbreak je pojmenován podle kosatek, které tuto oblast příležitostně navštěvují. V oblasti Taghazoutu je to nejkonzistentnější pointbreak. Při odlivu a menších vlnách se zde odlamuje kratší levačka i pravačka z peaku přímo před útesem. Při větším swellu se zde tvoří strmé rychlé stěny přepadávající do barelů.

Devils Rock

Skvělé místo jak pro začátečníky, kteří se učí surfovat, tak pro mírně pokročilé surfaře. Jedná se o beach break, který je ideální pro první krůčky na surfu nebo pro zkoušení prvních triků. Tento spot se nachází na druhé straně pláže Banana. Díky množství A-framů je to určitě jedno z nejpříjemnějších surfových míst v Maroku.

Imsouane

To nejlepší na závěr. Nejdelší vlna v Maroku (údajně i v celé Africe). Cca hodinu od Taghazoutu se nachází malá rybářská vesnička Imsouane. Zde najdete jednu z nejlepších longboardových vln na světě. Nekonečně se odlamující pravoruká vlna je jednoznačný legburner. Jízdu zde často končíte prostě tím, že už Vás nohy neudrží. Při příhodných podmínkách je běžné, že zde surfaři jezdí i 700 metrů dlouhé jízdy! Ano, sedm set. A my u toho rozhodně nebudeme chybět! B-)