Home Surf camp Galerie Ceník O nás Kontakt
CESTOVÁNÍ

Výhodou Santa Cataliny je její poloha jako výchozí bod pro výlety například do národního parku Coiba. Parque Nacional de Coiba je jeden z nejúžasnějších a nejkrásnějších národních parků vzemi. Jedná se o ostrov s rozlohou 493 km2 a je doslova „presycený“ divočinou. V okolních vodách můžete spatřit jedny z největších ryb, paryb i savců. Často lze narazit na žraloky velrybí, kladivouny, delfíny či dokonce keporkaky. I pouhé šnorchlování zde stojí za to. V parku Coiba totiž naleznete druhý největší korálový útes východního Pacifiku. Na Coibu se dostaneme cca za 1,5 hodiny cesty lodí ze Santa Cataliny.

Dalším zajímavým místem, které určitě stojí za to navštívit je Isla Catalina. Isla Catalina má tu výhodu, že se nachází poměrně blízko pevniny a je možné dopádlovat tam na kajacích (zdatnější na stand up paddlech). Výlet takřka na celý den zajistí parádní odpočinek od surfingu. Odměnou nám bude nejhezčí pláž této oblasti, většinou prakticky bez turistů. Bílý písek, palmy a průzračná voda vhodná ke šnorchlování. Místo jako stvořené k celodennímu odpočinku spiknikem a třeba vyhlášeným panamským rumem v kokosu.B-)

Dalším místem, které určitě stojí za to navštívit je Isla Cebaco. Je to ostrov vzdálený méně než hodinu jízdy lodí ze Santa Cataliny a je vyhlášený hlavně pro pozorování velryb. Cebaco island je doslova tropický ráj s kokosovými palmami, kde nepotkáte ani živáčka. Můžete objevovat laguny, vodopády a jeskyně a mít prakticky celý ostrov pro sebe.

Z výletů trochu vzdálenějších rozhodně stojí za řeč sopka Barú, nejvyšší hora Panamy. Zdvihá se do nadmořské výšky 3474m a i když byla poslední erupce zaznamenána kolem roku 1550, občas dochází k záchvěvům. K vrcholu je to necelých 14 km a trasu spřevýšením 1400 metrů zdoláte asi za 6 hodin. Z jejího vrcholu je pak možno za jasných dní spatřit oba oceány zároveň.

Bocas del Toro – nejen surfová perla Karibiku. Souostroví poblíž hranic s Kostarikou nabízí nevídanou podívanou. Národní parky, džungle kam se podíváš,lenochodi a tukani, bílé pláže, průzračná voda, korálové útesy, parádní vlny, indiánské kmeny, všudy přítomné reggae, rum a Jack Sparrow. Prostě, pohoda ČEZ. Jazz. (V případě, že na „našem“ západním pobřeží nevyjdou vlny, Bocas del Toro je náš záložní plán.;) Z dalších aktivit můžeme doporučit vyjížďky na koních, rybaření, treky po okolí, nebo jógu.