Home Surf camp Galerie Ceník O nás Kontakt
DESTINACE

Panama (Španělsky: República de Panamá) je malý stát na pomezí Jižní a Střední Ameriky. Jeho sousedy jsou na východě Kolumbie a na západě Kostarika. Celá tato oblast spolu je doslova rájem surfařů. Panama má však nespornou výhodu oproti svým sousedům jak zhlediska cen (Kostarika je bohužel zbytečně předražená díky americkému turismu), tak zhlediska bezpečnosti (Kolumbie: Pablo Escobar, Antonio Banderas, atd.)

V Panamě je pobřeží Tichého oceánu známé svými beachbreaky a pointbreaky, které fungují po celý rok. Rychle se lámající, barelící se, ale přesto dostupné vlny učinily z tohoto pobřeží mimořádně oblíbenou surfovou destinaci. K tomu téměř každý den vanoucí příhodný vítr, offshore, zde tvoří dokonalé podmínky pro surfing. A zároveň, překvapivě i Karibská strana Panamy chytá velmi dobrý swell. Především reefbreaky zde nabízí surfové spoty světové úrovně. Teplota vody se málo kdy mění a pohybuje se okolo 27–28 ° C. Teplota vzduchu se zde pohybuje od 26 °C do 32°C. Období sucha je zde od ledna do dubna. Nejlepší swell sem přichází od března do října. A právě proto vyrážíme do Panamy v tomto období. Jedná se o nejlepší poměr šance na dobré vlny (nechceme koukat dva týdny na flat, ale zase nepotřebujeme triple overhead bomby) a dobrého počasí. Když k tomu všemu přidáme nádhernou přírodu, kulturu a gastronomii, není se čemu divit, že Panamu má v oblibě stále větší počet surfařů i běžných turistů a máme ji vhledáčku i my. Ubytování se nachází u surfové vesničky na západním pobřeží, Santa Catalina.

Santa Catalina je rybářská vesnička na pobřeží Pacifiku vprovincii Veraguas, která se rozvinula v surfařské městečko. Jde z ní cítit pohoda a uvolněná atmosféra.

Spolu s vlnami světové úrovně přitahují surfaře a milovníky pláží zcelého světa. Poněkud vzdálená poloha této vesničky ji až donedávna udržovala stranou hlavního zájmu turismu. I díky tomu si stále uchovává svůj osobitý ráz a klid. Na druhou stranu zde už najdeme i několik restaurací, obchod a dva bary. Toto místoje také výchozím bodem pro výlety do národních parků. Santa Catalina se ale hlavně stala místem konání surfových závodů jako ISA Masters World Championships, ISA World Surfing a dalších mezinárodních závodů.